GAZİANTEP HAVA DURUMU
GAZIANTEP

 

 

 


   Toplam ziyaretçi :

TOZ BİBER

Acı Toz Biber: Çorbalar, sebzeli ve etli yemekler, yumurta, peynir, deniz mahsülleri, tavuk, çeşitli soslar, et turşu, pilav, çoban salatası, sebze, tahıl ve benzeri yemeklerin içinde aroma ve lezzet vermek amacıyla kullanılır. Bol C vitamini içerir, mideyi güçlendirir, iştah açar, hazmı kolaylaştırır, idrar söktürücü ve ter attırıcıdır, kusmayı önler, mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini engeller, ayrıca grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda faydaları olduğu bilinmektedir.

Tatlı Toz Biber: Salata soslarında, çorbalarda, sulu yemeklerde, menemen ve çılbır gibi yumurtalı yemeklerde, dana etlerinde, soslu yemeklerde, bütün sebze yemeklerinde ve sebzeli garnitürlerde aroma ve lezzet vermek amacıyla kullanılır. Yemekleri ağzı yakmayacak şekilde tatlandırmak renklendirmek için idealdir. Mantı ve çerkez tavuğunda, Macarlar'ın milli yemeği olan Gulaş'ta, İtalyanlar'ın Spagettisi'nin domatesli sosunda kullanılır. Pastırma üzerine sürülen çemenin hazırlanmasında bolca kullanılır. Bol C vitamini ihtiva eder, mideyi güçlendirir, iştah açıcıdır, hazmı kolaylaştırır, idrar söktürücü ve ter attırıcıdır.

© 2008 Alpsan Baharat                                                                                         www.sistemyayin.com